Špeciálna edícia

If you can't see this email click here.
<org_name>
image
 

Pekný deň Subscriber,

špeciálne vydanie našich správ je zamerané na využívanie technológií v právnických službách. Téma viac ako aktuálna pre ich užívateľov - právnické a advokátske kancelárie, právne oddelenia firiem aj štátnych inštitúcií či poskytovateľov účtovných, finančných či poradenských služieb, rovnako aj poskytovateľov či vývojárov týchto technológií. Pre nich je určený novozaložený , ktorého sme partnerom a ktorý otvára nové možnosti aj pre našich členov aj sympatizantov.

Váš redakčný tím - Britská obchodná komora v SR
image
 
image
image
 
Keďže sme v máji rozbehli zamerané na rozvoj inovácií a zdieľanie skúseností v technickej oblasti, nápad nášho člena, advokátskej kancelárie , podporiť využívanie moderných v oblasti právnych služieb nás ihneď oslovil. Spojili sme sa aj s naším partnerom, Slovak Compliance Circle, ktorý sa na tiež pridal. A tak sme sa stretli v júni v KUBIS - The Nook reštaurácii v Bratislave, ktorá bola naplnená do posledného miesta.  
 je neformálnou platformou, ktorú vytvoril tím profesionálov z oblasti právnických služieb a expertov – vývojárov technologických riešení. Je určený pre poskytovateľov právnických služieb, čo chcú byť pripravení na budúcnosť. Takú, kde technológie 
zlepšujú konkurencieschopnosť, pomáhajú znižovať náklady a zvyšovať efektivitu. Partnermi podujatia, na ktorom sme LEGAL TECH HUB uviedli do života, sú okrem našej komory aj , s ktorým máme podpísané Memorandum o spolupráci, a portál .
image
 
NECHCEME ČAKAŤ NA BUDÚCNOSŤ, CHCEME JU TVORIŤ
NECHCEME ČAKAŤ NA BUDÚCNOSŤ, CHCEME JU TVORIŤ
„LEGAL TECH HUB má dávať priestor pre inšpiráciu, umožniť prístup k novým technologickým riešeniam a celkovo podporovať znalosť výhod ich používania v oblasti právnických služieb. K nápadu ma viedli vlastné skúsenosti, keď som pri svojej advokátskej praxi zistil, koľko činností sa dá zjednodušiť, digitalizovať či automatizovať. A tak sa pred necelými tromi rokmi začala moja cesta developera technologických riešení pre právnické služby. Nebudem čakať, čo prinesie budúcnosť, ale ju chcem tvoriť – ak máte chuť, pridajte sa k nám,“ takto vznikla myšlienka podľa jej iniciátora, JUDr. Ondreja Matejku.
AKO BYŤ PRÁVNIKOM BUDÚCNOSTI? JEDNODUCHO VYUŽÍVAJTE POTENCIÁL TECHNOLÓGIÍ!
Jedným zo zakladateľov LEGAL TECH HUB je aj expert na IT právo, JUDr. Ing. Miroslav Chlipala,PhD, managing partner advokátskej kancelárie BCH Advokáti Chlipala a predseda pracovnej skupiny pre elektronizáciu právnických služieb Slovenskej advokátskej komory, ktorý sa podelil o inšpiratívny pohľad na to, aké novinky sa chystajú napr. v oblasti digitálneho práva. LEGAL TECH HUB má byť podľa neho platformou, ktorá má pomôcť poskytovateľom porozumieť, aké technologické riešenia sú k dispozícii, zistiť ich výhody a prínos pre firmy a štát a podporiť rozumné investície do Legal Tech.
 
Ruka v ruke s tým potom idú ciele, ako sú:
 • Zvyšovanie konkurencieschopnosti poskytovateľov právnych služieb v budúcnosti
 • Zlepšovanie kvality práce s klientmi
 • Mať pripravených ľudí, ktorí ovládajú digital skills & new skills
 • Umožniť hybridnú prácu a zlepšiť celkovo wellbeing zamestnancov
 • Zlepšovať spoluprácu vo firmách 
 
 
image
 
AKO VYZERÁ PRVÝ PRODUKT Z LEGAL TECH HUB: APLIKÁCIA ORSR.HELP
image
Jedným z prvých produktov LEGAL TECH HUB je online aplikácia na zakladanie a zmeny v obchodných spoločnostiach. Ako uviedol Július Kurthy, jeho Technical Lead, ktorý viedol po technologickej stránke jej vývoj a dodal: „Z mojich skúseností je jedinečný projekt na špičkovej európskej úrovni. Spĺňa vysoké nároky na technologické riešenia, ochranu a manažment dát."
 
Kde nájde využitie? Ak si chcete založiť s.r.o. alebo urobiť zmeny v tej existujúcej, najčastejšie asi oslovujete advokátske kancelárie alebo svoje účtovné firmy, niekto sa do toho pustí sám. 
 
Advokátske kancelárie, účtovníci, finančné oddelenia či fyzické osoby vďaka využívaniu www.orsr.help získajú jednoduchý nástroj, ktorým majú do 5 minút vygenerované priamo do emailu hotové dokumenty potrebné pre Obchodný či Živnostenský register.

„A môžu sa plne spoľahnúť na kvalitu spracovania, keďže ich pripravuje tím našej advokátskej kancelárie,“ vysvetľuje JUDr. O. Matejka a dodáva: „Všetky úkony a procesy vykonávame podľa Zákona o advokácii, v zmysle ktorého sú advokátske kancelárie jedinými oprávnenými subjektmi na zakladanie či zmeny v obchodných spoločnostiach.“
 
VÝHODY ZALOŽENIA A ZMIEN S.R.O. CEZ ORSR.HELP
 • Rýchlosť a pohodlnosť: Dokumenty sú zaslané emailom najneskôr do 5 minút.
 • Cena: zmeny v s.r.o. už od 40 eur a založenie už od 69 eur, platby uskutočníte cez zabezpečenú platobnú bránu
 • Kvalita a 24-hodinová dostupnosť: dokumenty sú predpripravené expertmi na obchodné spoločnosti a získate ich 7 dní v týždni
 • Odborná podpora: pri online vypĺňaní vždy ihneď vidíte, ako bude vyzerať váš výsledný dokument. K dispozícii je online pomocník, chatbot alebo počas pracovnej doby online či emailom poradia pracovníci advokátskej kancelárie.
 • Zákaznícky ústretová: zadávanie údajov môžete kedykoľvek prerušiť, systém dokáže údaje uložiť, pokiaľ sa opäť nevrátite.
 • Partnerský program: ten sa oplatí najmä pre poskytovateľov právnických či účtovníckych služieb, teda tam, kde sa robia pravidelne či nárazovo viaceré úkony ohľadne založenia či zmien v s.r.o. Konkrétne výhody sa pravidelne obmieňajú, aby bol program atraktívny.
 
KOĽKO SA DÁ UŠETRIŤ S LEGAL TECH - 250 000 hodín práce aj životné prostredie
Ak by sa aplikácia ORSR.Help použila pre všetky úkony spojené zo založením alebo zmenami v s.r.o., pri aktuálnom ročnom počte vykonaných zápisov zmien či založení s.r.o., prinieslo by to o cca 250,000 hodín menej práce. Tým pádom by sa napr. cca 1,420 zamestnancov v advokátskych kanceláriách mohlo venovať iným aktivitám s vyššou pridanou hodnotou.
 
Celkovo by sa ušetrilo odhadovo 90% času, ktorý dnes musia vynaložiť na potrebné úkony. S ORSR.Help to totiž trvá v priemere len 23 minút, kým sa zadajú údaje. Nezanedbateľný nie je ani enviromentálny aspekt, keďže sa všetko deje online, nie je potrebné fyzicky nikam chodiť ani tlačiť, či posielať poštou, šetrením energie, PHM či papiera sa znižuje celková uhlíková stopa.
image
 
image
 
image
Ak Vás zaujíma viac informácií, sledujte aktivity ORSR.Help na alebo na  a Legal Tech Hub tiež už nájdete aj na LinkedIn.
image
 

SLEDUJTE NÁS NA , AJ
ZDIEĽAJTE SVOJE NOVINKY A STRETÁVAJME SA

Share:
FacebookTwitterLinkedIn
 
FacebookLinkedInTwitterYouTube

glueup

Powered by Glue Up
All-in-one CRM Software for Growing Communities