Horúčavy nás nezlomili, newsletter sme pripravili ;)

If you can't see this email click here.
Get the English version by clicking the button
Enter & Enjoy
image
Príjemný deň, Subscriber, 
leto sa prehuplo do svojej druhej polovice, dovolenkové obdobie vrcholí, no my v BritCham zostávame aktívni. Sme radi, že sa s Vami môžeme podeliť o naše júlové novinky aj pozvánky na pripravované podujatia. Ak máte návrh či nápad na ďalšie, pošlitenám ho nainfo@britcham.sk– komora je miestom pre nás všetkých!
Prehľad udalostí

  • Otvárame priestor novej iniciatíve pre vzdelávanie: spustila ho diskusia za okrúhlym stolom v spolupráci s English International School of Bratislava: Teaching Towards Tomorrow 
  • Rastieme – Jaguar Land Rover sa stáva od júla Patrónom a prichádzajú noví členovia 
  • Nigel Baker, britský veľvyslanec na Slovensku a Čestný president BritCham v podcaste s Jakubom Fekiačom, Managing Partner, Edgar Baker, člena našej komory, o Slovensku aj o budúcnosti
  • Rezervujte si v kalendári: riadne Valné zhromaždenie sa uskutoční 27. septembra 2022 o 15.00 hod
  • Registrujte sa na Golftrophy 2022 – príležitosť pre hráčov aj nehrajúcich hostí tohto tradičného podujatia
  • Pozývame Vás do Bratislavy na výstavu unikátnych fotografií britského kráľovského páru
  • Ponúkame bezplatné webináre o povinnom označovaní tovarov pre britský trh 
  • Augustová ponuka nášho Mediálneho partnera The Slovak Spectator – dajte o sebe vedieť
  • Rastime spoločne: zdieľajte svoje novinky a aktivity na našich sociálnych médiách
Diskusia za okrúhlym stolom: Teaching Towards Tomorrow, Bratislava, 20. júla 2022
V úzkej spolupráci s English International School of Bratislava (EISB) sme zorganizovali pilotnú diskusiu za okrúhlym stolom pod názvom Teaching Towards Tomorrow/Výuka pre budúcnosť. 

Prizvali sme hostí z externého prostredia:
Podujatia sa zúčastnili zástupcovia členov BritCham:

Jaymes Regualos, riaditeľ EISB, v úlohe hostiteľa pripravil skvelú pôdu pre neformálne stretnutie zástupcov firiem – budúcich zamestnávateľov, personálnych spoločností, ktoré sa zaoberajú hľadaním talentov, a tiež praktikujúcich vyučujúcich. Diskutéri hľadali spôsoby, ako čo najviac priblížiť vzdelávanie na školách potrebám a požiadavkám praxe. Diskusia sa dotkla aj ďalších tém: ako pomôcť študentom získať praktické vedomosti, vďaka ktorým získajú lepšiu predstavu o svojom budúcom povolaní, či aké sú kľúčové zručnosti potrebné pre budúcnosť v kontexte rýchlo sa meniaceho trhu práce.

“Možno si kladiete otázku, prečo BritCham ako obchodná komora podporuje takéto podujatie. Odpoveď je jednoduchá – podnikanie nejde bez ľudí. O tom, že ich je na slovenskom trhu práce nedostatok, hovoria dnes už aj sektory, ktoré ešte nedávno tento problém až tak nemali. Dnes je však siuácia iná. Máme veľký potenciál v našich členoch, ktorým vieme poskytnúť priestor na zdieľanie skúseností a máme aj schopnosť zaujímavé návrhy prezentovať voči odbornej verejnosti aj voči vláde. Toto stretnutie je len začiatkom našej cesty za vytvorením iniciatívy na podporu vzdelaných, motivovaných ľudí, a tým podpory podnikania našich členov,” opísala dôvody tejto iniciatívy Žaneta Kúdelová, výkonná riaditeľka BritCham.
image
image
image
image
image
image
Jaguar Land Rover je naším Patrónom
image
Sme radi, ak svojou činnosťou a budúcimi plánmi inšpirujeme členov rásť spolu s nami: náš člen, Jaguar Land Rover Slovakia, zvyšuje od júla svoje členstvo na úroveň Patróna!
 
Výrobný závod Jaguar Land Rover v Nitre je najmladšou automobilkou na Slovensku (od r. 2018), avšak hneď odzačiatku aj aktívnym členom BritCham. Do svojho zákulisia nás pred časom zaviedol jeho prevádzkový riaditeľ Russell Leslie vtedy len virtuálne, kvôli pandémii. Odvtedy sa významne podieľal na činnosti BritCham, a prostredníctvom svojej zástupkyne vedenia, Miroslavy Remenárovej, ktorá je predsedkynou predstavenstva BritCham, otvoril priestor za posledné dva roky dialógu s vládou a odbornou verejnsoťou vrátane SARIO pri podpore podnikateľského prostredia, rozvoji inovácií, a svojou prítomnosťou oslovil aj ďalších nových členov, napríklad T.O.P. Auto Slovakia, ktorá je tiež vzácnym Patrónom BritCham. 
“Dôvodom, prečo sme tento rok rozšírili naše členstvo na úroveň Patróna, je snaha zaktivovať jedinečné možnosti, ktoré ako komunita členov BritCham máme – mnohé firmy máme britské korene, mnohí v UK majú úspešný biznis alebo o aktívnom vstupe na britský trh uvažujú, vieme čerpať z týchto skúseností, rozvíjať ich. Ak budeme ako komora silnejší, zvýšime spoločne šance na úspešný výsledok snaženia - v podnikaní i vo vytváraní pozitívnych vzorov,” uviedla M. Remenárová. 
Ďakujeme našim členom, že s nami ste a naším patrónom za ich dôveru, ktorú svojím členstvom prejavujete. Len za posledné tri mesiace naša členská základňa narástla a už v auguste privítame ďalších. Ak chcete odporučiť členstvo, napíšte nám na info@britcham.sk a radi poskytneme tú najlepšiu podporu.
Pozývame Vás na unikátnu výstavu v centre Bratislavy
Britský veľvyslanec na Slovensku a čestný prezident Britskej obchodnej komory v Slovenskej republike, Nigel Baker, 3. septembra 2022 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave otvoril výstavu fotografií kráľovnej Alžbety II. pod názvom 70 ROKOV SLUŽBY.

Výstavu zorganizovala Britská Ambasáda na Slovensku s podporou viacerých členov BritCham: Jaguar Land Rover Slovensko, Allen & Overy Bratislava, Tesco Stores SR, BAE Systems, The British International School Bratislava a Squire Patton Boggs Slovak Republic Ltd.

Výstava, ktorá je pripomienkou platinového výročia vládnutia kráľovnej Alžbety II., obsahuje kolekciu archívnych fotografií zo štátnej návštevy kráľovnej Alžbety a princa Philipa na Slovensku. V roku 2008 navštívili Bratislavu a Vysoké Tatry. Niektoré z vystavených fotografií neboli doteraz verejnosti prístupné.

Výstava potrvá do 21. augusta 2022. 

Tlačovú správu nájdete tu 
image
image
image
image
Riadne Valné zhromaždenie BritCham: 27. september 2022
image
Budeme radi, ak si vo Vašom kalendári zaznačíte nadchádzajúce podujatie, na ktoré si Vás dovoľujeme pozvať:
Riadne Valné zhromaždenie Britskej obchodnej komory v Slovenskej republike, so sídlom Mostová 2, 811 02 Bratislava, sa uskutoční 27. septembra 2022, v čase od 15:00 - 16:30.
Podrobný program a body, ktoré budú jeho obsahom na diskusiu alebo na schválenie, Vám čoskoro zašleme.
Budeme sa tešiť na Vašu osobnú alebo online účasť.
Zaujímavý rozhovor Nigela Bakera a Jakuba Fekiača z Edgar Baker
O britskej komunite na Slovensku, o Slovákoch v Británii, Brexite, o skúsenostiach ambasádora a budúcich vzťahoch Veľkej Británie a Slovenska sa rozprávali Nigel Baker, Čestný prezident BritCham (na fotografii vľavo) a Jakub Fekiač, Managing Partner v spoločnosti Edgar Baker. 
Vypočujte si podcast
image
Jedinečné golfové podujatie roka 2022
Golftrophy 2022
Golftrophy 2022

date

Sep 23, 2022
(8:30 AM) (GMT+2)

location

Sedin Golf Resort
Veľké Úľany, Nov&ea...
Od nového roka bude väčšina tovarov určených pre britský trh povinne niesť označenie UKCA
Ak sa Vás táto téma týka, využite možnosť získať dôležité informácie o povinnom označovaní tovarov označením UKCA, ktoré začne platiť v Spojenom kráľovstve od 1. januára 2023.


Bezplatné semináre organizuje britská vláda prostredníctvom Department for Business, Energy & Industrial Strategy.

Väčšina produktov predávaných na trhu Spojeného kráľovstva (Anglicko, Škótsko, Wales) bude od 1. januára 2023 povinne niesť označenie UKCA (UK Conformity Assessed). Vzťahuje sa na väčšinu tovarov, ktoré predtým vyžadovali označenie CE. Britská vláda oznámila sériu opatrení, aby firmám uľahčila prechod na režim UKCA.
image
Náš mediálny partner Spectator Vám ponúka...
image
image
The Slovak Spectator Vám ponúka originálny darček pre Vašich anglicky hovoriacich klientov, partnerov, návštevy a zamestnancov s prezentáciou Vašej spoločnosti.

Koncom októbra redakcia The Slovak Spectator vydá aktualizovanú verziu knižného sprievodcu o Slovensku v anglickom jazyku – SLOVAKIA travel guide. Pri tejto príležitosti členom BritCham ponúkajú možnosť vyhotovenia exkluzívnych výtlačkov tohto titulu s personalizovanými obálkami v dizajne Vašej spoločnosti za zvýhodnených podmienok. 

Získajte zaujímavý darček pre svojich klientov a prezentujte sa orginálnou formou za zvýhodnenú cenu, pri odbere už od 100 ks. (Štandardná cena v kníhkupectvách je od 19,80€.)
Členom BritCham bude na objednávku poskytnutá 10% zľava.

Detaily ponuky a ukážky nájdete na tomto linku.
V prípade záujmu sa obráťte priamo na Spectator sales tímcirculation@spectator.sk, avšak najneskôr do 25.augusta 2022.
 
Pomáhajme si spoločne rásť. Vaše novinky zviditeľníme na našich platformách.

Aj vy sledujete naše sociálne siete? Radi zozdieľame aj Váš obsah prostredníctvom našej stránky www.britcham.sk, a tiež na našich sociálnych sieťach Facebook, TwitterLinkedIn
 
Vaše podnety nám zasielajte na info@britcham.sk.
image
image
Facebook
LinkedIn
Twitter
 
Ďakujeme za Váš záujem.
Augustový newsletter budeme publikovať v prvej polovici septembra 2022.
Želáme príjemné letné dni. 
Share:
Facebook
Twitter
LinkedIn

glueup

Powered by Glue Up
All-in-one CRM Software for Growing Communities