Event Details
Webinár: Smernica o opatreniach na zabezpečenie vysokej spoločnej úrovne kybernetickej bezpečnosti v EÚ (smernica NIS2)
🚩 ONLINE
🗓️ 12. novembra 2024 (9:30 - 11:00)
📥 Registrácia: TU(RSVP do piatku, 8. novembra 2024.)
Ste regionálna alebo nadnárodná spoločnosť pôsobiaca v regióne strednej Európy?
Považujete implementáciu NIS 2 za náročnú na medzinárodnej úrovni?
Počas transpozície smernice NIS 2 sa stretávame s ďalšími miestnymi špecifikami, ktoré čoraz viac vyvolávajú obavy o najlepší prístup a špecifické pravidlá, ktoré treba dodržiavať, aby sa splnili potrebné požiadavky. Je zrejmé, že proces implementácie sa v rôznych štátoch líši a vyžaduje, aby spoločnosti plnili povinnosti nad rámec tých, ktoré sú uvedené v smernici NIS 2.
Stredoeurópsky tím Bird & Bird a Britská obchodná komora v SR vás srdečne pozýva na online seminár, kde sa budeme zaoberať vašimi najčastejšie uvádzanými obavami a poskytneme porovnávací prehľad lokálnych implementačných špecifík smernice NIS 2 v Českej republike, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku.
Čo je NIS2?
Smernica NIS2 predstavuje celoeurópsky právny rámec zameraný na zvýšenie úrovne kybernetickej bezpečnosti v celej Európskej únii. Aktualizuje pôvodné pravidlá zavedené v roku 2016 a je odpoveďou na dynamický vývoj digitalizácie a kybernetických hrozieb. Účinnosť nadobudla v roku 2023, čím sa zabezpečuje vyššia odolnosť a pripravenosť verejných a súkromných subjektov na incidenty.
Hlavné oblasti smernice NIS2:
- Pripravenosť členských štátov – Členské štáty musia byť vybavené tímom reakcie na počítačové incidenty (CSIRT) a mať ustanovené príslušné národné orgány pre sieťové a informačné systémy (NIS).
- Spolupráca v rámci EÚ – Vytvorenie spolupracujúcej skupiny, ktorá uľahčuje strategickú spoluprácu a výmenu informácií medzi členskými štátmi.
- Kultúra bezpečnosti v kľúčových sektoroch – Smernica zavádza bezpečnostné požiadavky v odvetviach, ktoré sú kľúčové pre fungovanie spoločnosti, ako sú energetika, doprava, bankovníctvo, zdravotná starostlivosť a digitálna infraštruktúra.
Podniky pôsobiace v základných službách týchto odvetví budú musieť prijať adekvátne bezpečnostné opatrenia a hlásiť závažné incidenty príslušným orgánom. Rovnako kľúčoví poskytovatelia digitálnych služieb, ako sú vyhľadávače, cloud computing a online trhy, musia spĺňať bezpečnostné štandardy podľa smernice NIS2.
English Version:
Webinar: NIS2 Directive – New Legal Measures for Cybersecurity in the EU
🚩 ONLINE
🗓️ 12. November 2024 (9:30 - 11:00)
📥 Registration: HERE(RSVP before Friday 8 November 2024.)
Are you regional or multinational company operating in the Central European region?
Do you find the NIS 2 implementation challenging on an international level?
Whilst the NIS 2 Directive is being transposed, we are encountering additional local specifics that are increasingly raising concerns about the best approach to take and the specific rules to be followed to meet the necessary requirements. It is evident that the implementation process varies across different states and requires corporations to fulfil obligations beyond those outlined in the NIS 2 Directive.
Bird & Bird's Central European team and the British Chamber of Commerce in SR cordially invites you to join online seminar where we will address your most frequently raised concerns and provide a comparative overview of the local implementation specifics of the NIS 2 Directive in the Czech Republic, Hungary, Poland, and Slovakia.
What is NIS2?
The NIS2 Directive establishes a comprehensive legal framework aimed at enhancing cybersecurity across the European Union. Updating the initial rules introduced in 2016, it addresses the evolving landscape of digitalization and cyber threats. Effective since 2023, NIS2 ensures greater resilience and preparedness for public and private entities in responding to incidents.
Key Areas of the NIS2 Directive:
- Preparedness of Member States – Member states are required to have an adequately equipped Computer Security Incident Response Team (CSIRT) and designate relevant national authorities for network and information systems (NIS).
- EU-Wide Collaboration – Establishment of a cooperative group to facilitate strategic collaboration and information exchange across member states.
- Security Culture in Key Sectors – The directive sets security requirements for sectors crucial to societal function, such as energy, transport, banking, healthcare, and digital infrastructure.
Businesses operating essential services in these sectors will need to implement appropriate security measures and report major incidents to national authorities. Likewise, key digital service providers, including search engines, cloud computing services, and online marketplaces, must meet the security and notification standards outlined in the NIS2 Directive.